• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Çocuklarda Solunum Hastalıklarının Önlenmesi

Çocuklarda Solunum Hastalıklarının Önlenmesi

Merhabalar değerli kadinyaziyor.com okuyucuları ve ziyaretçileri. Bu konumuzda sizlere çocukluk döneminde risklerini azaltmak için uygulanabilecek stratejilerden bahsedeceğiz.

İzlenilmesi gereken stratejiler;

 • Gebelik sürecinde sigara içen annelerin çocukları, sigara ortamında büyüyen çocuklar, fabrikaların hava emisyonlarına maruz kalan çocuklarda solunum hastalığının görünme oranı ve ölüm oranı diğer çocuklara göre daha yüksektir.
 • Solunum hastalıklarının riskini azaltmada uygun yöntemlerden biri aşılama yöntemidir. Yapılan uygun aşılama çocukların korunmasına yardımcı olacaktır. Pinomoni(zatürre), boğmaca ve difteri gibi bazı pediatrik solunum sorunları bu yöntemle azaltılabilir veya önlenebilir.
 • Düzenli el yıkama mikropların/patojenlerin yayılımını en aza indirmek için temel stratejedir. Diğer yaygın enfeksiyon kontrol yöntemleri; çocuklara hapşırdığında ağzını ve burnunu kapatma, yemek malzemeleri(tabak, kaşık, çatal vs.), içecekler ve havluların paylaşılmaması öğretilmelidir.
 • Kalıtsal solunum hastalığı olan çocuğun ailesine genetik danışmanlık verilmelidir. Örneğin; kistik fibrozlu bir çocuğu olan ailenin bir sonraki gebeliğinde %25 olasılıkla hastalıklı çocuk taşıyacağı bilgisi verilmelidir, bu bilgi de ailenin daha sonraki çocukla ilgili karar verme konusunda etkileyici bir unsurdur.
 • Solunum hastalıklarını önlemek için, evde, çocuk ve bebeklerin bakım ve güvenliği ile ilgili rehberlik yapmak önemlidir. Örneğin; ani bebek ölümü sendromu riskini azaltmak için bebeklere uygun uyku pozisyonu verilmelidir.
 • Anne sütü de bebekleri solunum enfeksiyonlarından koruyan bağışıklık desteği sağlar.
 • Aileler çocuklarını evde alerjenlerin kontrolünü sağlayarak alerjik rinit ve astım ataklarından korumaya yardımcı olabilir.

Evet değerli kadinyaziyor.com ziyaretçileri, bu yazımız da sizlere “çocuklarda solunum hastalıklarının önlenmesi için yapılması gereken stratejilerden” bahsettik. Makalemizi beğenerek, yorum yaparak, paylaşarak ve tabii ki sitemizi sürekli ziyaret ederek bu ve buna benzer makaleler için bize destek vermiş olacaksınız, sizin desteğiniz bizim en büyük güvencemizdir. Başka bir makale de görüşmek üzere, hoşça kalın! 🙂

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün kendinizle ve işlerinizle o kadar çok meşgul olacaksınız ki sosyalleşmeye zaman bulamayabilirsiniz. İlgi alanlarınızı paylaşan insanları görmeye odaklanın. Bu, yolunuza yeni arkadaşlar ve ufkunuzu genişletme fırsatları getirebilir. Romantizm şimdi harika görünüyor.

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, bugün beklenmedik ziyaretçiler sizi yeni iş fırsatları olasılığına karşı uyandırabilir. Bu, mevcut işinizi ilerletebilir veya kendi başınıza yapabileceğiniz bir iş olabilir.  Her ne ise, muhtemelen onu heyecan verici bulacaksınız. Devam etmek için sabırsız bile olabilirsiniz. Kendinizi hızlandırın. Kendinizi yorarsanız devam edemezsiniz. Bu yüzden kendinizi her zamankinden daha iyi bir şekilde ifade etmeye özen gösterin.

İKİZLER BURCU YORUMU

Sevgili İkizler burçları, bugün romantik ilişkinizle alakalı olarak karar vermek zorunda olduğunuz bir dönemdesiniz. Hayatınıza heyecan verici durumlar yaşabilir. Yeni bir iş imkanı bulabilir ya da mevcut işinizle ilerleme kaydedebilirsiniz. Her şartta hayatınızın değişeceğini unutmamalısınız.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları, yaşamınızı veya çalışma koşullarınızı iyileştirmek için kullanmayı ummuş olabileceğiniz para, bugün aniden yolunuza çıkabilir. Bu parayı en iyi şekilde değerlendirmek için kendi ve çevrenizdeki kişilerin fikirlerini gözden geçirmeyi deneyebilirsiniz. Seçeneklerinizi dikkatlice değerlendirmek ve ardından ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmek isteyeceksiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları, bugün alınan bilgiler hayal gücünüzü harekete geçiriyor ve sizi yeni bir sanatsal veya yaratıcı projeye başlamaya teşvik ediyor. Hikayeler, resimler, soyut kavramlar... Hepsi zihninizde bir araya gelebilir ve hayatınızı değiştirebilecek ilham verici bir fikir oluşturabilir. Düşüncelerinizi yazın ve her şeyin sizi nereye götürdüğünü görün. Ürettiklerinize şaşırabilirsiniz!

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları,bugün sizin için heyecan verici bir gün olacak. Sezginiz özellikle keskin ve duyarlılığınız güçlü. Adım atmadan önce mutlaka davranışlarınızın sonuçlarını kendi içinizde değerlendirmeyi denemelisiniz. Aksi halde düşüncesiz bir şekilde attığınız adımlar yüzünden daha fazla sorunla mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Terazi burçları, bugünün adı macera! Fiziksel ve zihinsel enerjinizin açığa çıktığı bir gün olacak. Hedeflerinize ulaşmak için rotanızı yeniden belirlemek zorunda kalabilirsiniz. Farklı fikirlerin sizi durdurmasına izin vermeden yolunuza devam edin. Denemek istediklerinizi bir kenara not etmeyi ihmal etmeyin.

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrep burçları, bugün yeni kariyer hedefleri yolunuza çıkabilir ve göz önünde bulundurmamış olabileceğiniz olasılıkları ortaya çıkarabilir. Bu çok heyecan verici olabilir. Uzun zaman önce terk ettiğiniz çocukluk hayallerinizin gerçekleşmesine bile yardımcı olabilir.

YAY BURCU YORUMU

Sevgili Yay burçları, bugün yeni bilgilerin ışığında hayatınıza bir yön vermek için fikirlerinizi gözden geçireceksiniz. İletişim kurma isteği sosyalleşme imkanınızı arttıracak. Tüm olasılıkları göz önünde bulundurmaya dikkat edin. Pratik ve objektif olun.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugünün gündem maddesini finansal ve maddi durumlar oluşturacak. Kariyerinizle alakalı olarak bazı seçimler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu durum olağan işlerinizin farklı bir şekilde devam etmesinin yanında ekstra görevlerin yüklenmesine neden olacak.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sosyalleşmek ve uzun süredir görüşmediğiniz arkadaşlarınızla bir araya gelmek için harika bir gün! Hayatınıza küçük bir mola vererek yeni insanlarla tanışmak isteyebilirsiniz. Hatta aşık bile olabilirsiniz. Bu küçük mola geri döndüğünüzde kariyer veya eğitim fırsatlarını takip etme hevesinizi ateşleyebilir

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balık burçları, bugün bugün normal işlerinizin dışında ekstra görevler almanız gereken bir gün sizleri bekliyor. Sadece ekstra para kazanmakla kalmaz, aynı zamanda profesyonel ufkunuzu genişleten yeni kapılar da açabilirsiniz. Tek tehlike, çok çalışıp kendinizi yormanızdır. Bir süreliğine bu sorun oluşturmaz ama bunu alışkanlık haline getirmeyin. 

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM