• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Koronavirüs nedeniyle bebek aşısı ertelenmeli mi?

Koronavirüs nedeniyle bebek aşısı ertelenmeli mi?

Koronavirüs nedeniyle bebek aşısı ertelenmeli mi? sorusunu soran annelerimize özel bir makaledir. 🙂

Merhabalar değerli kadinyaziyor.com takipçileri. Bu yazımızda sizlere “Koronavirüs nedeniyle bebek aşısı nasıl olacak” sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. #evdekal

Malumunuz dünyayı etkisi altına alan Covid-19 yani Koronavirüs yüzünden neredeyse hayat felç olmuş durumda.  Öncelikle Koronavirüs nedir? belirtileri nelerdir? sorusunun cevabını Wikipedia’dan alıntı yaparak makalemize eklemek istiyorum;

Koronavirüs hastalığı (COVID-19) yeni bir virüsten kaynaklanan bulaşıcı bir hastalıktır.Hastalık kuru öksürük, ateş ve daha ciddi vakalarda nefes almada zorluk gibi semptomlarla birlikte solunum yolu sorununa (grip gibi) yol açar. Ellerinizi sık sık yıkayarak, yüzünüze dokunmaktan kaçınarak ve kendisini iyi hissetmeyen kişilerle yakın temasta (1 metre) bulunmayarak kendinizi koruyabilirsiniz.
Koronavirüs en çok ailesinde kronik rahatsızlıkları ve yaşlı büyükleri olan kişileri hedef almaktadır. Araştırmalara göre gerçekleşen ölüm ve vakaların büyük bir bölümünü bu kesimin oluşturduğu gözlenmektedir.
Koronavirüs nedeniyle bebek aşısı ertelenmeli mi?
Koronavirüs nedeniyle bebek aşısı ertelenmeli mi?
Adı geçen kişilerin yanı sıra en büyük korkuyu yaşayanlardan birisi de bebeği olan annelerimiz. Özellikle aşı döneminde bebekleri olan annelerimiz, çocuklarını sağlık ocağına veya aile hekimine götürüp götürmemekte kararsız kalmış durumdalar ve ne yazık ki Koronavirüsün olumsuz etkisinden şu an itibariyle kurtulabilmiş değiller. Biz de bu yazımızda onlara yol göstermek ve aklındaki soruları gidermek için elimizden geldiğince bilgiler vereceğiz. #evdekal
Öncelikle şunları söylemek isterim; bebeklerin aşıları önemlidir ve ne olursa olsun ihmal edilmemelidir. Fakat ülkemizde artan Koronavirüs vakaları nedeniyle annelerde çocukları için endişeli durumdalar. Acaba sağlık ocağına aşıya gittiğimde bana veya bebeğime virüs bulaşır mı? tedirginliği ile bu tip soruları sormaktalar ve bu konuda da haksız sayılmazlar.

Naçizane tavsiyemiz,

Aşıyı ertelememeniz yönünde olacaktır. Bebeğinizi Koronavirüsten korumanın derdine düşmüşken başka hastalıklara sebep olmamak için aşınızı mutlaka yaptırın. Devlet ve idari yöneticiler sağlık ocağında virüsün bulaşmaması için tüm önlemleri almış durumdalar. Gönül rahatlığıyla gidip bebeğinizin aşısını yaptırabilirsiniz.
Evet değerli kadinyaziyor.com takipçileri. Koronavirüs nedeniyle bebek aşısı ertelenmeli mi? sorusunu siz değerli okuyucularımız için cevapladık. Aklınıza takılan sorular varsa yorum bölümünden bize sorabilir veya iletişim araçlarımızı kullanabilirsiniz. Başka bir makalede görüşmek üzere, hoşça kalın, esen kalın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün kendinizle ve işlerinizle o kadar çok meşgul olacaksınız ki sosyalleşmeye zaman bulamayabilirsiniz. İlgi alanlarınızı paylaşan insanları görmeye odaklanın. Bu, yolunuza yeni arkadaşlar ve ufkunuzu genişletme fırsatları getirebilir. Romantizm şimdi harika görünüyor.

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, bugün beklenmedik ziyaretçiler sizi yeni iş fırsatları olasılığına karşı uyandırabilir. Bu, mevcut işinizi ilerletebilir veya kendi başınıza yapabileceğiniz bir iş olabilir.  Her ne ise, muhtemelen onu heyecan verici bulacaksınız. Devam etmek için sabırsız bile olabilirsiniz. Kendinizi hızlandırın. Kendinizi yorarsanız devam edemezsiniz. Bu yüzden kendinizi her zamankinden daha iyi bir şekilde ifade etmeye özen gösterin.

İKİZLER BURCU YORUMU

Sevgili İkizler burçları, bugün romantik ilişkinizle alakalı olarak karar vermek zorunda olduğunuz bir dönemdesiniz. Hayatınıza heyecan verici durumlar yaşabilir. Yeni bir iş imkanı bulabilir ya da mevcut işinizle ilerleme kaydedebilirsiniz. Her şartta hayatınızın değişeceğini unutmamalısınız.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları, yaşamınızı veya çalışma koşullarınızı iyileştirmek için kullanmayı ummuş olabileceğiniz para, bugün aniden yolunuza çıkabilir. Bu parayı en iyi şekilde değerlendirmek için kendi ve çevrenizdeki kişilerin fikirlerini gözden geçirmeyi deneyebilirsiniz. Seçeneklerinizi dikkatlice değerlendirmek ve ardından ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmek isteyeceksiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları, bugün alınan bilgiler hayal gücünüzü harekete geçiriyor ve sizi yeni bir sanatsal veya yaratıcı projeye başlamaya teşvik ediyor. Hikayeler, resimler, soyut kavramlar... Hepsi zihninizde bir araya gelebilir ve hayatınızı değiştirebilecek ilham verici bir fikir oluşturabilir. Düşüncelerinizi yazın ve her şeyin sizi nereye götürdüğünü görün. Ürettiklerinize şaşırabilirsiniz!

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları,bugün sizin için heyecan verici bir gün olacak. Sezginiz özellikle keskin ve duyarlılığınız güçlü. Adım atmadan önce mutlaka davranışlarınızın sonuçlarını kendi içinizde değerlendirmeyi denemelisiniz. Aksi halde düşüncesiz bir şekilde attığınız adımlar yüzünden daha fazla sorunla mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Terazi burçları, bugünün adı macera! Fiziksel ve zihinsel enerjinizin açığa çıktığı bir gün olacak. Hedeflerinize ulaşmak için rotanızı yeniden belirlemek zorunda kalabilirsiniz. Farklı fikirlerin sizi durdurmasına izin vermeden yolunuza devam edin. Denemek istediklerinizi bir kenara not etmeyi ihmal etmeyin.

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrep burçları, bugün yeni kariyer hedefleri yolunuza çıkabilir ve göz önünde bulundurmamış olabileceğiniz olasılıkları ortaya çıkarabilir. Bu çok heyecan verici olabilir. Uzun zaman önce terk ettiğiniz çocukluk hayallerinizin gerçekleşmesine bile yardımcı olabilir.

YAY BURCU YORUMU

Sevgili Yay burçları, bugün yeni bilgilerin ışığında hayatınıza bir yön vermek için fikirlerinizi gözden geçireceksiniz. İletişim kurma isteği sosyalleşme imkanınızı arttıracak. Tüm olasılıkları göz önünde bulundurmaya dikkat edin. Pratik ve objektif olun.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugünün gündem maddesini finansal ve maddi durumlar oluşturacak. Kariyerinizle alakalı olarak bazı seçimler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu durum olağan işlerinizin farklı bir şekilde devam etmesinin yanında ekstra görevlerin yüklenmesine neden olacak.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün sosyalleşmek ve uzun süredir görüşmediğiniz arkadaşlarınızla bir araya gelmek için harika bir gün! Hayatınıza küçük bir mola vererek yeni insanlarla tanışmak isteyebilirsiniz. Hatta aşık bile olabilirsiniz. Bu küçük mola geri döndüğünüzde kariyer veya eğitim fırsatlarını takip etme hevesinizi ateşleyebilir

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balık burçları, bugün bugün normal işlerinizin dışında ekstra görevler almanız gereken bir gün sizleri bekliyor. Sadece ekstra para kazanmakla kalmaz, aynı zamanda profesyonel ufkunuzu genişleten yeni kapılar da açabilirsiniz. Tek tehlike, çok çalışıp kendinizi yormanızdır. Bir süreliğine bu sorun oluşturmaz ama bunu alışkanlık haline getirmeyin. 

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM