• DOLAR
  $2.682,8300
 • EURO
  $0,7315
 • ALTIN
  $39.591,9400
 • BIST
  1,1843
Koronavirüs nedeniyle bebek aşısı ertelenmeli mi?

Koronavirüs nedeniyle bebek aşısı ertelenmeli mi?

Koronavirüs nedeniyle bebek aşısı ertelenmeli mi? sorusunu soran annelerimize özel bir makaledir. 🙂

Merhabalar değerli kadinyaziyor.com takipçileri. Bu yazımızda sizlere “Koronavirüs nedeniyle bebek aşısı nasıl olacak” sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. #evdekal

Malumunuz dünyayı etkisi altına alan Covid-19 yani Koronavirüs yüzünden neredeyse hayat felç olmuş durumda.  Öncelikle Koronavirüs nedir? belirtileri nelerdir? sorusunun cevabını Wikipedia’dan alıntı yaparak makalemize eklemek istiyorum;

Koronavirüs hastalığı (COVID-19) yeni bir virüsten kaynaklanan bulaşıcı bir hastalıktır.Hastalık kuru öksürük, ateş ve daha ciddi vakalarda nefes almada zorluk gibi semptomlarla birlikte solunum yolu sorununa (grip gibi) yol açar. Ellerinizi sık sık yıkayarak, yüzünüze dokunmaktan kaçınarak ve kendisini iyi hissetmeyen kişilerle yakın temasta (1 metre) bulunmayarak kendinizi koruyabilirsiniz.
Koronavirüs en çok ailesinde kronik rahatsızlıkları ve yaşlı büyükleri olan kişileri hedef almaktadır. Araştırmalara göre gerçekleşen ölüm ve vakaların büyük bir bölümünü bu kesimin oluşturduğu gözlenmektedir.
Koronavirüs nedeniyle bebek aşısı ertelenmeli mi?
Koronavirüs nedeniyle bebek aşısı ertelenmeli mi?
Adı geçen kişilerin yanı sıra en büyük korkuyu yaşayanlardan birisi de bebeği olan annelerimiz. Özellikle aşı döneminde bebekleri olan annelerimiz, çocuklarını sağlık ocağına veya aile hekimine götürüp götürmemekte kararsız kalmış durumdalar ve ne yazık ki Koronavirüsün olumsuz etkisinden şu an itibariyle kurtulabilmiş değiller. Biz de bu yazımızda onlara yol göstermek ve aklındaki soruları gidermek için elimizden geldiğince bilgiler vereceğiz. #evdekal
Öncelikle şunları söylemek isterim; bebeklerin aşıları önemlidir ve ne olursa olsun ihmal edilmemelidir. Fakat ülkemizde artan Koronavirüs vakaları nedeniyle annelerde çocukları için endişeli durumdalar. Acaba sağlık ocağına aşıya gittiğimde bana veya bebeğime virüs bulaşır mı? tedirginliği ile bu tip soruları sormaktalar ve bu konuda da haksız sayılmazlar.

Naçizane tavsiyemiz,

Aşıyı ertelememeniz yönünde olacaktır. Bebeğinizi Koronavirüsten korumanın derdine düşmüşken başka hastalıklara sebep olmamak için aşınızı mutlaka yaptırın. Devlet ve idari yöneticiler sağlık ocağında virüsün bulaşmaması için tüm önlemleri almış durumdalar. Gönül rahatlığıyla gidip bebeğinizin aşısını yaptırabilirsiniz.
Evet değerli kadinyaziyor.com takipçileri. Koronavirüs nedeniyle bebek aşısı ertelenmeli mi? sorusunu siz değerli okuyucularımız için cevapladık. Aklınıza takılan sorular varsa yorum bölümünden bize sorabilir veya iletişim araçlarımızı kullanabilirsiniz. Başka bir makalede görüşmek üzere, hoşça kalın, esen kalın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün güne hızlı başlayabilir, adım attığınız konularda ilerleme kaydedebilirsiniz. Gün içinde zihniniz dağınık olabilir veya anlık fikirlere daha hızlı kapılabilirsiniz. Mümkün olduğunca net olmaya, işlerinizde adım adım ilerlemeye çalışın.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün ödemeleriniz ve harcamalarınız olabilir. Günün ilk yarısında iş ve sorumluluklarınızla ilgilenebilir, ikinci yarısında ise arkadaşlarınızla bir araya gelebilir; sosyalleşebilirsiniz. Bireysellik veya kendinizi ön plana koyma haliniz artabilir.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün güne hızlıca başlayabilir, günün erken saatlerinde sorumluluklarınızı yerine getirmeye odaklanabilirsiniz. İletişim trafiğiniz artıyor, kadınlarla ve arkadaşlarla ilişkiler ön planda olabilir. Evinizde sevdiklerinizi ağırlayabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün yatırım ve birikimlerinizle ilgilenebilir, maddi yardımlar yapabilirsiniz. Gün içinde kendi alanınıza çekilmek veya konfor alanınızda kalmak isteyebilirsiniz. Düşünceleriniz ve duygularınız anlık durumlarla değişebilir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün kendiniz için adımlar atabilir, kendinizle ve görüntünüzle daha fazla ilgilenebilirsiniz. Finansal konular ön planda olabilir. Gün içinde bazı şeyleri sorgulayabilir, duygularınızı akıl süzgecinden geçirmek isteyebilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün beklenmedik bir haber alabilir, kendinizden beklemediğiniz karar ve düşünceler içerisinde olabilirsiniz. Duygu ve tepkilerinizde aşırılık ve abartılardan uzak durun. Yöneticilik ve yöneticilerle çalışma ve iş birlikleri gündeminizde olabilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün sosyalleşebilir ve arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Gün içinde Ay İkizler burcunda ilerlediği için kararsızlık ve ikilemleriniz artabilir fakat bir seçim yapmak, bir adım atmak size kazandıracaktır. Pasif kalmayın, harekete geçin.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün bazı ilişkilerinizde mesafeleşmeler, zorunlu veya gönüllü kısa ayrılıklar gündeme gelebilir. İlişkilerinizdeki tavrınız değişiyor ve her zamankinin tersine düşünüp davranmaya başlıyorsunuz. Bankacılık işlemlerinde karışıklıklara karşı dikkat edin.

YAY BURCU YORUMU

Bugün kadınlarla ilişkiler ön planda olacaktır. İş birliği ve ortaklık içinde olduğunuz kişilerle daha yoğun bir görüşme trafiğine girebilirsiniz. Çalışma ortamında hareketli bir gün olabilir. İş aracılığıyla tanışmalar yaşayabilirsiniz.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün sağlığınız için destekler alabilir, zaman zaman halsizlikler hissedebilirsiniz. İş hayatınız için yoğun bir gün olacaktır. Hem iş hayatının hem ilişkilerin gerektirdiği sorumluluklarla meşgul olabilirsiniz. Kadınlarla ilişkiler daha hassas olabilir.

KOVA BURCU YORUMU

Bugün çocuklarınızla ilişkileriniz ve çocukların hayatıyla ilgili konular gündeminizde olabilir. Gün içinde olayları ve durumları daha çok zihin süzgecinden geçirerek, mantıkla ele alabilirsiniz. Duygulara ve duygusallığa karşı daha mesafelisiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün ev içerisinde hareketli gündemler oluşabilir. Evinizde sevdiklerinizi, yakınlarınızı ağırlayabilirsiniz. Bir süredir var olan rutininiz bugün biraz daha sıkabilir ve değişiklik ihtiyacında olabilirsiniz. Farklı bir maceraya atılmak isteyebilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM